Laser XLase Plus – najnowocześniejszy na świecie laser diodowy do trwałego i bezbolesnego usuwania owłosienia (depilacja laserowa)!

Co nas wyróżnia na tle konkurencji i co sprawia, że jesteśmy od nich skuteczniejsi? Odpowiedź jest jedna:

Laser Xlase Plus to najbardziej zaawansowany technologicznie laser do depilacji laserowej i zarazem najskuteczniejsze urządzenie do tego typu zabiegów dostępne obecnie na rynku. Laser diodowy Xlase Plus firmy Biotec gwarantuje stuprocentowe bezpieczeństwo i najwyższą skuteczność procedur zabiegowych.

O jego jakości świadczą certyfikaty ISO 9001 i ISO 13485 (najwyższa klasa ISO, w kategorii aparatury medycznej). Posiada również notyfikację TUV Rheinland, która jest w ścisłej prestiżowej czołówce jeśli chodzi o jednostki notyfikowane certyfikujące urządzenia medyczne dla Komisji Europejskiej.

Zobacz rozmowę z naszą Klientką na temat zabiegi Depilacji Laserowej:

Laser diodowy Xlase Plus został wyposażony w przełomowe technologie, które zapewniają najwyższy komfort pacjenta w trakcie zabiegu, bezpieczeństwo połączone z skutecznością zabiegów: Xlase Plus zapewnia trwałe usuniecie owłosienia przy zastosowaniu nowatorskiej technologii diody wysokiej mocy.

Gwarantuje to przeprowadzenie szybkiej i­ nieinwazyjnej procedury, bez przestojów, na wszystkich rodzajach skóry (fototypy I-VI) także na opalonej skórze, oraz w­przypadku PFB (pseudofolliculitis barbae – rzekome zapalenie około mieszkowe brody).

Pierwszy laser, który usuwa również włosy siwe!

usuwanie owlosienia

Procedura laserowego usuwania owłosienia

Przy zabiegu trwałego usuwania owłosienia istotną rolę odgrywają fazy wzrostu włosa. Ponieważ na danym obszarze ciała włosy są w różnych fazach wzrostu, usunięcie ich nie może odbyć się jednorazowo.

Trzy fazy wzrostu włosa:

  1. Faza wzrostu (anagen) – faza, w której włos osiąga swoją pełną długość, cebulka jest otwarta, a odżywianie odbywa się przez brodawkę (połączoną z krwiobiegiem). Ta faza jest idealna do wykonania zabiegu.
  2. Faza przejściowa (katagen) – włos uwalnia się z brodawki i przesuwa do góry. Następuje zatrzymanie procesów rozrodczych zachodzących we włosie.
  3. Faza spoczynku (telogen) – polega na tym, że włos najpierw jest odżywiany z mieszka a następnie wypada. Zabieg przeprowadzony w tej fazie jest mało skuteczny.

W czasie zabiegu usuwane są wszystkie włosy, które w danej chwili są w fazie wzrostu. W zależności od poddawanej leczeniu okolicy, częstotliwość powtarzania zabiegów jest różna: 4-8 tygodni.

Przygotowanie do zabiegu laserowego usuwania owłosienia:

  • skóra powinna być nieopalona
  • należy zaprzestać rozjaśniania i wyrywania włosków na 4 tygodnie przed zabiegiem
  • część ciała, która ma być poddana zabiegowi powinna zostać ogolona na dobę przed zabiegiem
  • skóra przed zabiegiem musi być czysta, sucha i nienatłuszczona. Po umyciu się, przeciwwskazane są wszelkie kosmetyki, balsamy, antyperspiranty.

Przebieg zabiegu laserowego usuwania owłosienia

W zależności od depilowanej powierzchni zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Impulsy lasera odczuwane są jako ukłucie lub lekkie pieczenie. Nieprzyjemne dolegliwości są minimalizowane poprzez system schładzania głowicy . W przypadku przeprowadzania depilacji w wyjątkowo delikatnej okolicy lub na dużym obszarze możliwe jest zastosowanie systemu  MotionSpeed!

Po zabiegu

  • po zabiegu skóra jest podrażniona i lekko obrzęknięta. Zaczerwienienie, obrzęk, niewielkie pęcherzyki mogą utrzymywać się 2-3 dni po zabiegu.
  • bezpośrednio po zabiegu, w domu, wskazane jest nałożenie zimnego okładu na podrażnioną skórę (np. zimny ręcznik). Skórę po zabiegu można normalnie myć wodą i mydłem. W razie większego odczynu, na skórę można zaaplikować preparaty przeciw oparzeniowe (np. Bepanthen, Panthenol, Argosulfan, Thermcool)
  • nie używać dezodorantów
  • należy unikać opalania poddanej zabiegowi skóry minimum 4 tygodnie po zabiegu oraz stosować preparaty foto protekcyjne z filtrem SPF >30.
  • między kolejnymi sesjami laserowej depilacji nie należy stosować innych metod depilacji (depilacja mechaniczna, chemiczna, woskowanie). Włosy można golić.

W ciągu kilku-kilkunastu dni z uszkodzonego mieszka wysuwa się pozostała końcówka. Po tym czasie następuje okres, w którym w poddanej zabiegowi okolicy nie rosną żadne włoski. W zależności od okolicy ciała, koloru włosków, indywidualnych właściwości pacjenta okres ten trwa kilka do kilkanaście tygodni. Po każdym kolejnym zabiegu laserowej depilacji efekt utrzymuje się nieco dłużej. Po serii 5-7 zabiegach osiąga się zwykle trwałą redukcję owłosienia rzędu 80% – 90%pozostałe włoski są cieńsze i delikatniejsze.

Idealnymi kandydatami do depilacji laserowej są osoby z ciemnymi włosami i jasną skórą – u nich najszybciej obserwuje się wysoką skuteczność. Laser jest w stanie również uszkodzić cebulki włosów grubych, siwych.

Przeciwwskazaniami do zabiegu laserowego usuwania owłosienia są:

  • opalenizna (przez minimum 1 miesiąc przed zabiegiem nie należy opalać się, korzystać z solarium czy używać kremów brązujących)
  • stosowanie kosmetyków, ziół i leków światłouczulających (krem z retinolem, maść z wit. A, dziurawiec, nagietek, herbatki odchudzające, antybiotyki, retinoidy i inne)
  • ciąża i karmienie piersią
  • bielactwo, łuszczyca i inne choroby skóry
  • epilepsja (padaczka)
  • niewyrównana cukrzyca
  • niektóre choroby endokrynologiczne, immunologiczne i dermatologiczne
  • skłonność do powstawania bliznowców
  • skłonność do przebarwień skóry

Laserowe usuwanie owłosienia – popularne pytania i odpowiedzi:

  • Jak działa laser na włosy? Światło lasera ma tak dobrane parametry, aby mogło zostać wychwycone przez barwnik włosa (melaninę). Powoduje to podgrzanie struktury włosa do 70ºC i w efekcie jego spalenie.
  • Jakie włosy najlepiej reagują na laseroterapię? Włosy zawierające dużą ilość barwnika (czarne). Istotny jest również kolor skóry. Im jaśniejsza skóra i ciemniejsze włosy (większy kontrast) tym efekty lepsze.
  • Dlaczego zabiegi należy powtarzać? Dlatego, że nie wszystkie włosy w danym momencie znajdują się w tej samej fazie cyklu. Włos przechodzi kolejno: fazę wzrostu, przejściową i spoczynku. Laser działa jedynie na włosy w fazie wzrostu, a więc te, które widzimy na powierzchni skóry. Ponieważ przejście włosów w poszczególne fazy nie odbywa się synchronicznie (jak to ma miejsce u niektórych zwierząt w okresie linienia), liczba powtórzeń zabiegu musi być większa.
  • Ile zabiegów należy wykonać, by pozbyć się włosów? Laserem diodowym Xlase Plus wykonuję się średnio 4-10 zabiegów.
  • Czy włosy znikną raz na zawsze? Laserem można uzyskać trwałą, ale częściową redukcję owłosienia. Trwała redukcja dotyczy ok. 80-90% włosów. Reszta włosów może odrastać w ciągu życia, ale ich ilość jest niewielka i z reguły są to włosy delikatne i jaśniejsze.
  • A jeśli po wykonanych zabiegach nie ma redukcji owłosienia? Może to oznaczać, że jest w organizmie czynnik stymulujący pojawianie się nowych mieszków włosowych. Ma to miejsce przede wszystkim w sytuacji zaburzeń hormonalnych.
  • Czy w związku z tym pacjentki z hirsutyzmem nie powinny wykonywać zabiegów depilacji laserowej? Jak najbardziej powinny, ale muszą pamiętać o jednoczesnym regulowaniu zaburzeń przez leczenie u endokrynologa (lub ginekologa). Pacjentki z hirsutyzmem muszą liczyć się z koniecznością wykonania u nich czasami większej liczby zabiegów i ewentualnego powtórzenia ich w przyszłości.
  • Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej? Najważniejsze zalecenia dotyczą zakazu opalania skóry i usuwania włosów mechanicznie na co najmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem. Dzień przed zabiegiem należy zgolić włosy.
  • Dlaczego skóra nie powinna być opalona? Ponieważ opalanie pobudza wytwarzanie w naskórku melaniny. Laser działa na melaninę, ale pożądane jest, by była to melanina włosów. Jeśli po drodze światła laserowego pojawi się ten barwnik wcześniej – w naskórku (a włos leży głębiej) to znaczna część energii zostanie pochłonięta przez melaninę naskórka a nie włosa. Zabieg taki będzie mało skuteczny, a poza tym doprowadzi do oparzenia naskórka. W najnowszym systemie Xlase Plus istnieje możliwość wykonywania zabiegów na bardzo ciemnych skórach ze względu na długi czas trwania impulsu oraz funkcję podciśnienia, która rozprasza gęstość melaniny naskórka. Należy jednak wziąć pod uwagę, iż producent nie zaleca wykonywania zabiegów na świeżo opalonej skórze, tak więc lepiej odczekać ok. 1 miesiąca od ostatniej ekspozycji na UV do czasu wykonania zabiegu depilacji laserowej.
  • W czym przeszkadza mechaniczne usuwanie włosów przed zabiegiem? W trakcie pęsetkowania, woskowania lub przy użyciu depilatora mechanicznego usuwamy łodygę włosa, w której znajduje się melanina. Pozbawiamy tym samym laser elementu, na który ma działać. W skórze pozostają nadal komórki rozrodcze, więc włos ten z pewnością odrośnie.
  • Jaki czas należy „zapuszczać” włosy do zabiegu? Włosów wcale nie trzeba „zapuszczać”, należy jedynie zaprzestać ich mechanicznego wyrywania ze skóry na ok. miesiąc w przypadku włosów na twarzy i ok. 1,5-2 miesięcy na tułowiu i kończynach. Oznacza to, że nie wolno w tym czasie używać wosku, pęsety ani depilatora mechanicznego. Dozwolone jest golenie włosów i stosowanie kremów lub pianek depilacyjnych. Zdarza się, że pacjentki nie wytrzymują tak długiego okresu i przychodzą wcześniej, z niewielką ilością włosów. Należy liczyć się z nieco mniejszą skutecznością takiego zabiegu i ewentualną koniecznością wykonania większej ilości zabiegów.
  • Dlaczego włosy bezpośrednio przed zabiegiem powinny być zgolone? Ponieważ w trakcie zabiegu wystające ponad powierzchnię skóry włosy będą ulegały spaleniu, co może prowadzić do oparzeń naskórka. Poza tym zabieg taki będzie mniej skuteczny, ponieważ część energii emitowanej z lasera rozproszy się na odrośniętym fragmencie włosa a nie na tym, który jest głęboko w skórze (gdzie znajdują się również komórki odpowiadające za odrost włosa).
  • Jak wygląda zabieg i czy jest bolesny? W trakcie zabiegu na ogoloną i oczyszczoną skórę przykłada się głowicę lasera i oddaje tzw. „strzał”i w tym momencie odczuwa się delikatne ukłucia bądź pieczenie..ale dodatkowym atrybutem Lasera Xlase Plus jest to że daje możliwość wykonania zabiegu również w trybie ciągłym, wtedy światło lasera emituje energie bez odrywania głowicy, co umożliwia przeprowadzenie zabiegu przy niezwykle wysokim komforcie pacjenta. Urządzenie wyposażone jest w system chłodzenia Motion Speed . Łączy on w sobie silne chłodzenie z ciągłą emisją szybkich impulsów laserowych, doprowadzając do osiągnięcia odpowiedniej temperatury w miejscu docelowym – bez ryzyka uszkodzeń oraz znacznie bardziej bezboleśnie w stosunku do konkurencyjnych metod laserowych.
  • Jak wygląda skóra po zabiegu? Bezpośrednio po zabiegu na skórze obecny jest rumień, który najczęściej ustępuje w 2-3 godziny po zabiegu. Dodatkowo w miejscach ujść włosów do skóry pojawia się drobny obrzęk okołomieszkowy. Jest to pożądana reakcja skóry, świadcząca o prawidłowym wykonaniu zabiegu. Zabiegi depilacji laserowej nie wyłączają z życia codziennego. Zaraz po zabiegu można powrócić do pracy, szkoły itp.
  • Jakie są zalecenia po zabiegu? Najważniejszym zaleceniem jest zakaz opalania skóry (min. 4 tygodnie po zabiegu) – grozi to powstaniem przebarwień. Ponadto kilka dni po zabiegu nie powinno się używać do pielęgnacji preparatów na bazie alkoholu (np. toniki, leki zewnętrzne) i korzystać z basenów, gdzie jest chlorowana woda ze względu na ryzyko podrażnienia skóry.
  • Czy można wykonać makijaż? Bezpośrednio po zabiegu lepiej zrezygnować z wykonywania makijażu aby nie podrażniać naskórka. Nie ma natomiast przeciwwskazań, aby umalować się następnego dnia, kiedy zejdzie zaczerwienienie. Przeciwwskazaniem do wykonania makijażu jest pojawienie się powikłań.
  • Jakich powikłań mogę się spodziewać po zabiegu? Od razu w tym miejscu należy dodać, że powikłania po zabiegu laserem diodowym Xlase Plus zdarzają się niezmiernie rzadko. Najczęściej związane są z oparzeniem: pęcherze, strupki. Bardziej odległe powikłania mogą dotyczyć zaburzeń barwnikowych: przebarwień i odbarwień. W związku z działaniem na naskórek istnieje również ryzyko infekcji skórnych: bakteryjnych i wirusowych. Niemal wszystkie powikłania poddają się leczeniu bez pozostawienia trwałych śladów (blizn).
  • Co dzieje się z włosami po zabiegu? Uszkodzone w czasie zabiegu włosy nadal pozostają w skórze i przesuwają się w kierunku jej powierzchni, co może dawać wrażenie, że włosy wciąż rosną. W tym okresie, jeśli martwe włosy są szczególnie uciążliwe (są szorstkie i sztywne), można je ogolić. Niemniej większość z nich (powyżej 80%) wypada ze skóry po ok. 2-4 tygodniach. Skóra robi się gładka (lub prawie głądka) i taka pozostaje do momentu aż kolejne włosy przejdą z fazy spoczynku w fazę wzrostu. Ponieważ fazy spoczynku są różne dla włosów zlokalizowanych w różnych okolicach ciała, różne są też odstępy między zabiegami. W przypadku twarzy odrost pojawia się średnio 4-6 tygodni od poprzedniego zabiegu, w obrębie tułowia po ok. 6-8 tygodniach, na kończynach nawet do 3 miesięcy.
  • Kiedy zauważę redukcję owłosienia? Redukcja owłosienia obecna jest z zabiegu na zabieg. Każdorazowo udaje się zlikwidować 20-30% włosów. Pacjent „widzi” redukcję, kiedy odsetek ten osiągnie ok. 50%, co ma najczęściej miejsce po 3. zabiegu.
  • Czy po zakończonej serii zabiegów depilacji laserowej mogę liczyć na utrzymanie się efektów na stałe? Jak już wspomniano po wykonaniu serii zabiegów możemy trwale usunąć ok. 80-90% owłosienia. Niewielki procent 10-20, to pula włosów, które mogą pojawić się w czasie życia. U kobiet najczęściej będzie miało to miejsce w czasie przełomowych sytuacji związanych z gospodarką hormonalną: w czasie ciąży, przyjmowania leków hormonalnych czy też w okresie przekwitania. Z reguły jednak jest to niewielka liczba włosów, które w razie potrzeby można również usunąć laserem.