5 PRODUKTÓW SPOŻYWCZYCH TOKSYCZNYCH DLA SKÓRY

Poznaj listę 5 produktów spożywczych, które z pewnością masz w kuchni i… są toksyczne dla Twojej skóry! Poniższa lista pozwoli Ci zastanowić się nad zmianą swojej diety.

 

NABIAŁ ⤵️

 

Nadmiar nabiału w diecie jest równie niekorzystny, co jego brak. Niektórzy uważają, że ze względu na zawartość laktozy oraz coraz gorszą jakość mleka krowiego czy sera żółtego najlepiej całkowicie z niego zrezygnować. Jednak jeżeli jesteście wielkimi fanami nabiału, ale macie problemy z cerą, to na początek warto ograniczyć jego spożycie.

Najczęstszym objawem nadmiaru nabiału są wypryski występujące na czole lub bardzo drobne krostki występujące w dużych ilościach na skórze.

 

CUKIER ⤵️

 

Biały lub brązowy cukier rafinowany to największe zło dla cery oraz zdrowia naszego organizmu. Niszczy włókna kolagenowe odpowiedzialne za jędrność skóry, zakwasza organizm oraz zanieczyszcza krew i fermentuje w jelitach. Ponadto zapycha pory skóry, co skutkuje pojawieniem się wyprysków.

Częste spożywanie cukru skutkuje wypryskami, poszarzałą, pozbawioną jędrności cerą, suchą skórą, łuszczeniem się skóry oraz pogłębieniem istniejących zmarszczek i pojawieniem się nowych, a także łamliwymi, przesuszonymi włosami.

Cukier rafinowany można bardzo łatwo zastąpić naturalnym miodem, ksylitolem, erytrytolem, syropem klonowym lub po prostu z niego zrezygnować. Warto też pamiętać, że równie szkodliwy jest syrop glukozowy oraz wszystkie produkty, które zawierają go oraz cukier.

 

PRODUKTY MĄCZNE ⤵️

 

Grupa tych produktów jest bardzo szkodliwa dla cery z dwóch powodów. Jednym z nich jest zawartość glutenu, natomiast drugim – wysoki indeks glikemiczny.

– Gluten jako składnik wielu produktów spożywczych może być dość trudny do całkowitego wyeliminowania, ale warto chociaż ograniczyć jego spożycie. Musicie sprawdzać skład wszystkich produktów, ponieważ gluten jest dodawany nawet do ketchupu, majonezu, jogurtów owocowych oraz innych produktów, w których nie spodziewalibyście się go znaleźć.

Nadmiar glutenu w przypadku cery objawia się opuchniętymi, zaczerwienionymi policzkami, małymi krostkami oraz przedwczesnymi zmarszczkami i poszarzałym kolorytem lub przebarwieniami.

– Wysoki indeks glikemiczny – produkty mączne, tj. biały chleb czy makaron ze względu na wysoką ilość węglowodanów mogą wywoływać stany zapalne skóry, podrażnienia, wysuszenie i łuszczenie się skóry oraz zmarszczki i wypryski. Jeżeli czujecie, że to przez zbyt dużą ilość produktów mącznych cierpi Wasza cera warto je wyeliminować lub zastąpić produktami pełnoziarnistymi.

 

ALKOHOL ⤵️

 

Ten produkt znajdujący się w tym zestawieniu chyba nikogo nie zdziwi. Alkohol podobnie jak cukier niszczy włókna kolagenowe, czego efektem jest utrata jędrności skóry, nie tylko na twarzy, ale na całym ciele. Ponadto alkohol rozregulowuje układ hormonalny, czego efektem są grudkowate wypryski na żuchwie.

Wypryski w tym miejscu mogą także świadczyć o zaburzeniach wątroby, która przy częstym spożywaniu alkoholu może nie radzić sobie z neutralizacją toksyn w nim zawartych. Innym objawem nieradzenia sobie organizmu z alkoholem jest poszarzała, matowa cera oraz jak w przypadku powyższych produktów przedwczesne starzenie skóry i niechciane zmarszczki.

 

SÓL ⤵️

 

Ten produkt bardzo rzadko jest kojarzony ze słabym stanem cery, a jednak jego nadmiar potrafi wyrządzić cerze wiele szkód. Jednym z objawów nadużywania soli są grudkowate wypryski na twarzy, przedwczesne starzenie skóry, wysuszona, odwodniona cera, worki i zasinienia pod oczami oraz zmarszczki.

Ponadto zbyt duża ilość soli w diecie może skutkować pojawieniem się stanów zapalnych skóry na twarzy i całym ciele. Musicie pamiętać, że sól znajduje się nie tylko w potrawach, do których ją dodajecie, ale także w całym mnóstwie gotowych produktów spożywczych dostępnych w sklepach oraz fast foodach. W kuchni zwykłą sól możecie zastąpić bazylią, estragonem, tymiankiem, czosnkiem lub solą himalajską.

Wszystkie powyższe produkty warto wyeliminować z diety lub na początku chociaż ograniczyć ich spożycie nie tylko ze względu na cerę. Prawie wszystkie są bardzo szkodliwe dla całego organizmu i spożywane w nadmiarze doprowadzają go do wyniszczenia.

Skutkiem diety obfitującej w powyższe produkty może być, bardzo słaba odporność, brak energii, kłopoty ze snem, nadciśnienie, miażdżyca, chroniczne zmęczenie, spadek nastroju, nadwagi lub otyłość oraz choroby nowotworowe.

Jeżeli czujecie, że któryś lub wszystkie z wymienionych produktów spożywacie zbyt często, to postarajcie się je wykluczyć z diety. Żaden z podanych produktów nie jest niezbędny do życia i żadnego z nich organizm nie potrzebuje do funkcjonowania.

Po kilku tygodniach od odstawienia jednego lub kilku z nich, Wasza cera odzyska zdrowy blask, wypryski znacznie się zmniejszą, a skóra odzyska dawną jędrność.