ZRÓB SOBIE WOLNE OD PRODUKTÓW MLECZNYCH

Różne badania dają różne wyniki, ale istnieją dowody wskazujące, że duże spożycie nabiału może wywoływać trądzik. Lekarze nie są pewni, dlaczego tak się dzieje – według roboczej hipotezy, winowajcą mogą być hormony zawarte w mleku.

 

Postaraj się ograniczyć spożycie nabiału i sprawdź, jak wpłynie to na twoją cerę. Pamiętaj też – koktajle białkowe na bazie serwatki są jak mocno stężone mleko! Unikaj ich, jeżeli masz problemy z wypryskami.

 

Uwaga na mleko i nabiał – nabiał często sprzyja trądzikowi, najgorsze jest mleko pasteryzowane i wszelkie produkty zawierające mleko w proszku (lody, desery). Jogurt, kefir i sery nie są takie złe, ale wciąż w pewnym stopniu mogą powodować trądzik. Najmniej uczulają śmietana i masło.

 

Co szkodzi skórze Moje wnioski ⤵️

 

Mimo, że nabiał nie powodował u mnie żadnych problemów żołądkowych i trawiłam go prawidłowo, to okazało się, że produkty mleczne źle wpływają na stan mojej cery. To odkrycie pozwoliło mi zmodyfikować moją dietę i wykluczyć z niej mleko, dzięki czemu moja cera wygląda dużo lepiej.

 

W moim przypadku mleko negatywnie wpływa na cerę, ale nie musi być tak u wszystkich. Znam osoby, które mimo jedzenia niezdrowych rzeczy lub częstego picia mleka, mają piękną cerę,choć problemy mogą pojawić się później lub gdzie indziej. Co istotne – obecnie od czasu do czasu pozwalam sobie na zjedzenie sera, jogurtu naturalnego dobrej jakości. Nie są to jednak produkty bez których nie wyobrażam sobie życia…

 

Warto też wiedzieć, że nabiał to nie jedyny czynnik, który może powodować na naszej skórze stany zapalne. Do innych potencjalnie niesprzyjających cerze składników diety należą też gluten i cukier. Jeśli zatem masz problemy ze skórą, to warto poeksperymentować i wyeliminować z diety poszczególne składniki. Spróbuj wyłączyć z diety dany składnik na minimum 2 tygodnie i zobacz, czy ma to wpływ na Twoją cerę.

 

Po ponownym włączeniu produktu do diety obserwuj swoją skórą, bo jeśli jakiś składnik Ci szkodzi, to powinna wystąpić nasilona reakcja skórna. Choć tak naprawdę problem nietolerancji bądź alergii na dane produkty tkwi nieco głębiej – w jelitach a właściwie w nieprawidłowej ich pracy…

 

Podsumowanie ⤵️

 

To co jemy naprawdę ma ogromny wpływ na to, jak wyglądamy. Czasem jednak mimo dużych starań, trudno znaleźć przyczynę konkretnych dolegliwości. Warto jednak eksperymentować, czytać, szukać wiedzy, bo może okazać się, że rozwiązanie problemu jest dostępne na wyciągnięcie ręki.