Zastanawialiście się kiedyś nad tym, czy aktywność fizyczna ma wpływ na stan cery i włosów❓ Otóż ma i to ogromny❗️ Uprawianie sportu sprawia, że się pocimy, a wraz z potem nasz organizm pozbywa się toksyn i wolnych rodników.

 

Dzięki temu idealnie wspomaga leczenie trądziku i niedoskonałości skórnych. Spowalnia również procesy starzenia. Nie da się nie zauważyć, że osoby aktywne, znacznie dłużej wyglądają młodo. Poza tym naukowcy udowadniają, że osoby aktywne fizycznie czują się bardziej pewne siebie.

 

Redukcja stresu ⤵️

 

Aktywność fizyczna wpływa nie tylko na naszą sylwetkę, ale też na redukcję napięcia i stresu. Zdenerwowanie, problemy ze snem i brak ruchu wzmagają produkcję kortyzolu – hormonu stresu.

Powoduje to zwiększoną produkcję łoju, przez co nasza skóra staje się tłusta, a pory zatykają się. Następstwem tego są zwykle trądzik i inne wypryski.

W dzisiejszych czasach nie da się całkowicie wyeliminować napięcia i stresu, jednak warto je skutecznie redukować właśnie przez ćwiczenia fizyczne. Rozluźnienie jakie czujemy po skończonym treningu sprawia, że skóra na naszej twarzy jest mniej napięta.

Nawet maleńka dawka ruchu sprawi, że nasza cera stanie się gładsza, lepiej odżywiona, zdrowsza. Pozbędziemy się również wyprysków oraz części zmarszczek.

 

Zwiększenie przepływu krwi przez skórę ⤵️

 

Na pewno zauważyłaś, że twarz i ciało po treningu są zaczerwienione. Wysiłek zwiększa częstość akcji serca i ciśnienie krwi. Krew w naszym organizmie transportuje tlen i składniki odżywcze, większy jej przepływ to bardziej efektywne dostarczanie tych niezbędnych elementów. Dotleniona skóra nie zapycha się, przez co nie pojawiają się na niej zaskórniki. Zmniejsza się również ilość zmarszczek.

Dzięki aktywności fizycznej nasza skóra staje się bardziej odżywiona, nabiera fajnego, zdrowego koloru i blasku. To samo dzieje się z włosami.

Dotlenienie skóry głowy sprawi, że włosy będą rosły szybciej i staną się pełne blasku. Aktywność fizyczna może również wspomóc walkę z wypadaniem włosów.

 

Usuwanie toksyn i wolnych rodników ⤵️

 

Zwiększony przepływ krwi niesie za sobą również dodatkowe korzyści. „Wymywa” toksyny i wolne rodniki, które codziennie tworzą się w komórkach naszego ciała. Można powiedzieć, że aktywność fizyczna sprzyja wewnętrznemu oczyszczeniu organizmu.

Wolne rodniki to cząsteczki, które odpowiadają za starzenie się skóry. Zwiększony przepływ krwi wymiata z naszego organizmu wszystko to, co niepotrzebne. Dzięki czemu skóra dłużej zachowuje blask i młody wygląd.

 

Wysiłek fizyczny a trądzik ⤵️

 

Stres i napięcie powoduje wydzielanie kortyzolu, czyli hormonu stresu. Pobudza on gruczoły łojowe do wytwarzania większej ilości sebum, co jest bezpośrednim powodem błyszczenia się cery. Sprzyja również powstawaniu pryszczy, zaskórników i wszelkich zmian trądzikowych. Aktywność fizyczna pomaga nam się rozluźnić, co obniża poziom kortyzolu – poprawiając jednocześnie wygląd cery.

Dodatkowo intensywne ćwiczenia sprawiają, że się pocimy, a wraz z potem organizm pozbywa się toksyn. Takie wewnętrzne oczyszczanie się organizmu ma bezpośredni wpływ na leczenie trądziku i usuwanie zanieczyszczeń skóry.

 

Każde ciało jest piękne  ⤵️

 

Aktywność fizyczna nie powinna być pojmowana jako jedyne źródło urody. Ćwiczysz dla siebie i dla swojego dobrego samopoczucia, a nie po to by dorównać modelkom i sportsmenkom widzianym na okładkach magazynów.

Ślepa pogoń za obowiązującym kanonem piękna, może stać się najzwyczajniej w świecie… niezdrowa.

We wszystkim należy zachować umiar.

I pamiętaj! Najpiękniejsza jesteś wtedy, kiedy jesteś sobą, naturalnie;)