pij wiecej wody

Na kondycję naszej skóry ma wpływ wiele czynników. To, co może powodować jej pogorszenie to między innymi zmiany hormonalne, przebyte choroby, niezdrowa dieta i nieodpowiednia pielęgnacja.

 

Poza nimi kluczowe znaczenie ma też nieprawidłowy poziom nawilżenia wewnętrznego, bo aż 90% nawilżenia skóry odbywa się właśnie od wewnątrz!

 

Gdy nasza skóra „chce pić”, czyli otrzymuje za mało wody, staje się sucha, podrażniona i wiotka. Brak jej jędrności i elastyczności, traci blask i jest poszarzała.

 

Efekty słabego nawilżenia skóry to ⤵️

 pieczenie, swędzenie i uczucie ściągnięcia
 sucha i łuszcząca się skóra
 brak elastyczności i jędrności
 cienie pod oczami
 podrażnienia i stany zapalne
 wypryski i zmiany trądzikowe

 

Skóra, której brakuje wody zaczyna szybciej się starzeć, staje się poszarzała i wiotka. Dlatego tak ważne jest, by nawilżać skórę nie tylko zewnętrznie, stosując kremy, ale też wewnętrznie, wypijając codziennie optymalną ilość wody.

 

Czy woda odchudza❓ ⤵️

 

Jednym z najczęstszych zaleceń dietetycznych dla osób, które chcą schudnąć, jest picie dużej ilości wody. Nie znaczy to jednak, że woda odchudza. Ma natomiast duży wpływ na przyspieszenie przemiany materii, na regulację prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego i szybsze trawienie.

Woda zmniejsza też łaknienie i w przeciwieństwie do soków owocowych, nie zawiera kalorii. Picie wody podczas odchudzania wspomaga też spalanie podskórnej tkanki tłuszczowej (o ile połączymy je z aktywnością fizyczną) i usuwanie toksyn z organizmu.

Woda jak najbardziej wspomaga więc odchudzanie, a po zakończonej diecie, pomaga w utrzymaniu zgrabnej sylwetki.

 

Dlaczego woda jest ważna❓ ⤵️

 

Nasze ciało w ok. 70% procentach składa się z wody. Znajduje się ona w każdej komórce naszego organizmu i pełni niezwykle ważne funkcje.

Odpowiada między innymi za utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała, uczestniczy w procesach metabolicznych i trawiennych, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Rolą wody jest także usuwanie z organizmu toksyn i innych szkodliwych substancji.

 

Ile wody pić❓ ⤵️

 

W związku z tym, że woda nie jest magazynowa przez nasz organizm, a każdego dnia tracimy jej bardzo dużo, należy dbać o to, by na bieżąco uzupełniać jej braki. Ogólne zalecenia mówią o tym, by wypijać ok. 2 litrów wody dziennie.

Natomiast, gdy jest gorąco, jesteś aktywna fizycznie, albo się odchudzasz, powinnaś wypijać nawet 3 litry wody dziennie. Ważne jest przy tym, by po wodę sięgać nie tylko wtedy, gdy czujesz pragnienie, ale pić ją małymi łykami przez cały dzień.

Pijąc wodę szybko, nie dajesz organizmowi szansy na to, by przetworzył wodę w płyny ustrojowe. Szybko wypita woda zostaje szybko wydalona, a organizm nadal jest narażony na odwodnienie.

 

Podsumowanie ⤵️

 

Dobrze nawodniony organizm to jędrna i gładka skóra, promienna cera, miękkie i lśniące włosy. To też lepsze samopoczucie i więcej energii. Dlatego warto mieć zawsze pod ręką szklankę lub butelkę z wodą i pić ją nie tylko wtedy, gdy nasz organizm (i skóra) zaczynają się tego domagać